G-B7N2H7TNZP
top of page

Amazon Otomatik Fiyatlandırma

Güncelleme tarihi: 15 Kas 2021


Amazon işletme satıcılarının öne çıkan teklife göre fiyatları yönetmesine yardımcı olmak üzere geliştirdiği “Otomatik Fiyatlandırma (Automated Pricing)”, fiyatınızı her değiştirmek istediğinizde SKU'yu yeniden ziyaret etmek zorunda kalmanızı engeller. Featured Offer (Buy Box) fiyatı gibi olaylara yanıt olarak kataloğunuzdaki SKU fiyatlarını otomatik olarak ayarlamanızı sağlayan yeni bir Seller Central hizmetidir.


Kullanımı ve kurulumu zor olmayan bir Seller Central hizmetidir. Automated Pricing aracı profesyonel satıcılar için ücretsizdir. Dolayısıyla, eğer aylık satış miktarınız 40’tan fazla ise ek bir ücret ödemeden ödemelerinizi otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda, rekabetle uyumlu bir şekilde fiyatlarınızı düşürmenize ve doğrudan satışlarınızın artmasını da mümkün kılar.


Bunların yanı sıra dikkat etmeniz gereken husular var. Bunlardan ilki Automated Pricing’i kurabilmeniz için ürünlerinizin aktif olması ve stoklarınızın güncel olması gerekir. Bir diğer husus da, bu araç Amazon maliyetlerini hesaplamada size yardımcı olmaz. Yani fiyatlarınızı değiştirdiğinizde maliyetlerinizi nasıl değişeceğini göremezsiniz. Bunun için ayrı bir maliyet hesaplaması yapmanız gerekir.


The Commercial Competitive Featured Offer kuralı size Öne Çıkan Teklif fiyatlarının altında, üstünde veya ona eşit olarak yeniden fiyatlandırma seçeneği sunar. Ayrıca aynı SKU için tüm tekliflere ve koşula veya belirtilen teklif türlerine göre yeniden fiyatlandırabilirsiniz.


Daha fazla bilgiye için İşletme fiyatlandırma kuralı (Create a Business Pricin Rule) oluşturma bölümünden, Automate Pricing aracından ulaşabilirsiniz.


Comments


bottom of page