G-B7N2H7TNZP
top of page
Image by Patrick Fore

Marka

Nedir?

Marka bir ticari işletmenin ürün ve hizmetlerini diğerlerinden ayıran, o iştirakin kalitesini ve itibarını temsil eden bir semboldür. Marka, kelime, ad soyad, harf, logo, ses, koku, hareket, ambalaj ve renk biçiminde tescil edilebilir.

Regis Neler Yapar?

Regis, marka başvurusu süreçlerinizi özenle yürütür ve markalarınızı tescil yoluyla korur. Markanızın itiraz, dava, devir, lisans, franchise, yenileme, değerleme gibi ek işlemlerini tamamlar. Başkalarının markanızın temsil gücünden ve itibarından yararlanmasını engeller.

Başvuru & Tescil

Başvuru & Tescil

icon-01.png
Nedir?

Bir markanın yasal olarak korunması için tescil edilmesi gerekir. Tescil işlemi Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde marka başvurusunun yapılması ile başlar. Tescil edilen markalar 10 yıl boyunca benzerlerine ve rakiplerine karşı korunur.

Regis Neler Yapar?

Regis, marka başvurularınızı ihtiyaçlarınızı dikkate alarak ve masrafları olabildiğince indirgeyerek tamamlar. Markanız başvuru tarihinden itibaren korunur ve başvuru süreci ortalama 8 ay sürer. Marka başvurularınızın her adımı raporlanır. Bu süreçte sosyal medya ile arama motorlarındaki ihlal içerikli kullanımlar ve benzer markalar tespit edilir ve bu içeriklere müdahale edilir.

Talep Formu

Marka Bilgileri

Marka Türü

Talebiniz alınmıştır. Regis yetkilisi en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. İyi günler dileriz.

Regis, marka başvurularının kısmen veya tamamen reddedilmesi halinde, hukuki ve sektörel uzmanlığı ile Kurum kararına itiraz hazırlar. Talebiniz üzerine benzer marka başvurularına itiraz yoluyla müdahale eder veya başka marka sahiplerinden gelen itirazlara karşı markanızı savunur.

İtiraz

Nedir?

Marka başvurunuzun kısmen veya tamamen reddedilmesi halinde Kurum kararına itiraz edilebilir. Bu sayede marka başvurusunun haksız yere reddedilmesi engellenir. Aynı şekilde, benzer markaların kullanılması da itiraz ile engellenebilir.

İtiraz
Regis Neler Yapar?
Uyuşmazlık Çözümü

Uyuşmazlık Çözümü

Nedir?

Markanın başkaları tarafından yetkisiz kullanılması halinde, marka sahipleri hem maddi hem de manevi kayba uğrar. Markanızın izinsiz kullanılması, taklit edilmesi, çalınması halinde ortaya çıkan uyuşmazlıklar gecikmeksizin çözülmelidir.

Regis Neler Yapar?

Regis, ulusal ve uluslararası marka uyuşmazlıklarını, hukukçu ve teknik ekibiyle çözer. Markanızın itibarını yeniden kazanmasını, yalnızca sizin tarafınızdan kullanılmasını ve zararın telafi edilmesini sağlar.

Uluslararası Tescil

Nedir?

Markasını uluslararası hale getirmek ve dünyaya tanıtmak isteyen marka sahiplerinin, markasını sadece Türkiye’de tescil ettirmesi yeterli değildir. Özellikle ithalat, ihracat ve e-ticaret faaliyetleri kapsamında, markaların uluslararası veya yabancı ülkelerde de tescil edilmesi gerekir. Her ülkenin başvuru ve tescil sistemi farklıdır. Bu nedenle başvuruların profesyoneller tarafından takip edilmesi gerekir.

Regis Neler Yapar?

Regis, markanızın uluslararası arenaya taşınması için çoklu dil becerilerine sahip ekibi ve güvenilir çözüm ortakları ile yabancı ülkelerdeki başvuru süreçlerinizi yürütür. Masrafları en aza indirgeyerek, Amerika, İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tescil süreçlerinizi tamamlar.

Talep Formu

Marka Bilgileri

Marka Türü

Talebiniz alınmıştır. Regis yetkilisi en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. İyi günler dileriz.

Uluslararası Tescil
Devir, Lisans, Franchise

Devir, Lisans, Franchise

Nedir?

Markanızın bir başkasına devredilmesi veya bir başkasına lisanslanması için, markanızın değerleme süreçlerinin tamamlanması gerekir. Marka değerleme uzman eliyle yürütülmesi gereken bir süreçtir. Markanın eksik değerlenmesi halinde marka sahipleri maddi kayba uğrayabilir. Marka değerleme süreçlerini takiben Kurum nezdinde devir, lisans ve franchise süreçleri yürütülmelidir.

Regis Neler Yapar?

Regis, markanızı uluslararası değerleme sistemlerine göre değerler. Böylece, markanıza yaptığınız yoğun yatırım ve emek ziyan olmaz. Regis, Türk Patent nezdindeki devir, lisans ve franchise süreçlerinizi yürütür. Alıcı taraf ile görüşme ve sözleşmelerinizde danışmanlık verir.

bottom of page