G-B7N2H7TNZP
top of page
Image by Patrick Fore

Alan Adı

Nedir?

Alan adı, web sitelerinin akılda kalması zor ve karışık olan IP numaraları yerine kullanılan adrestir. IP adresleri gibi alan adları da web sitesine özgüdür.

Regis Neler Yapar?

Regis, istediğiniz alan adını tescil ettirerek kullanım hakkını elde etmenizi sağlar. Ayrıca, alan adı haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız doğru uyuşmazlık çözüm yöntemini belirleyerek gerekli adımları atar.

Alan Adı Tescili

Alan Adı Tescili

icon-06.png
Nedir?

Alan adını tecil ettirmek, alan adının kullanım haklarını kiralamak anlamına gelir.

Regis Neler Yapar?

Regis, seçtiğiniz alan adını, ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) tarafından akredite edilmiş kayıt kuruluşlarına, istediğiniz süre için tescil ettirir. Böylece, web siteniz aktif olmasa dahi tescil ettirdiğimiz alan adı, sizden başka kimse tarafından kullanılamaz.

Regis, uyuşmazlığın özelliklerine göre, ICANN Tahkim Usulünün uygulanması için ICANN tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlara ya da doğrudan yetkili yargı mercilerine başvurur.

Uyuşmazlık Çözümü

Nedir?

Alan adı tescilinde “İlk gelen alır” kuralı benimsendiğinden alan adına ilişkin uyuşmazlıklara sıkça rastlanmaktadır. Özellikle son zamanlarda, alan adlarını daha sonra satmak üzere kötü niyetle tescil ettiren kişiler türemiştir.

Uyuşmazlık Çözümleri
Regis Neler Yapar?

İletişim Formu

Size en kısa sürede dönüş yapabilmemiz için, aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bize gönderin.

Talebiniz alınmıştır. Regis yetkilisi en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. İyi günler dileriz.

Form
bottom of page